O Akademii Liderów

Akademia Liderów to inicjatywa szkoleniowa, która powstała w 2009 roku jako Akademia Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji - prowadzony metodą warsztatową program dostarczający środowisko dla rozwoju kompetencji oraz charakteru inspirującego lidera.

Program adresowany do:
-liderów grup, wspólnot, diakonii,
-animatorów pracy z młodzieżą czy z dziećmi,
-ewangelizatorów oraz nauczających,
-katechetów, duszpasterzy
-aktualnych i potencjalnych liderów

W czasie 6-ciu weekendowych modułów szkoleniowych, odbywających się w cyklu co-dwa miesiące uczestnicy programu Akademii Liderów NE rozwijają kompetencje i charakter wiarygodnego lidera, odkrywają swoje unikalne PRZESŁANIE, rozwijali swoje ukryte POTENCJAŁY, mogli podejmować z nową mocą swoje życiowe POSŁANNICTWO,
widzieli PRZEMIANY zarówno w swoim własnym życiu jak i życiu tych, do których byli posłani.

Zajęcia prowadzone były w Warszawie, Tarnowie, Gubinie,  Krakowie, Zielonej Górze, Wrocławiu, Koszalinie, Przemyślu oraz przez internet.

Moduły szkoleniowe:
1. Sztuka Inspirowania
2. Mowa Ciała w Komunikacji
3. Sztuka Komunikacji Wizualnej
4. Sztuka Moderacji Spotkań
5. Kreatywność w Działaniu
6. Nadaj Życiu Kierunek

Program Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji był realizowany pod patronatem Rady Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM mając aprobatę Przewodniczącego Rady Księdza Biskupa Henryka Tomasika. 

Odkryłem bogactwo sposobów i metod przekazu. Utwierdziłem się również, że trzeba się uczyć i rozwijać...i jest to możliwe nawet po 40-tce.
Sławek

Dzięki udziałowi w programie AL jako lider
zaczęłam być bardziej świadoma odpowiedzialności za przekaz i jego formę.

Marta

Dzięki uczestnictwu w AL miałam możliwość uruchomienia swojej wyobraźni i kreatywności. Realizacja zadań w tak krótkim czasie zmuszała do myślenia i szybkiego działania. Nagle niemożliwe stawało się możliwe.
Agnieszka

Poprzez konkretne ćwiczenia, zadania,
dyskusje i dzielenie się oceną pracy
mogłem przybliżyć się do odkrycia jak
powinien pracować lider.

Grzegorz

Udział w Akademii pozwolił mi na odkrycie wielu środków prostego przekazu treści. Dało mi to możliwość
wykorzystania ich w mojej pracy katechetycznej. Nabyłem również umiejętność pracy w grupie i z grupą.
ks. Jan

Dzięki Akademii Liderów poznałam wiele narzędzi, które ułatwiają mi przygotowanie ewangelizacji, rekolekcji oraz różnego typu spotkań. Ponadto poprzez udział w programie AL podniosła się moja samoakceptacja.
Ola

Akademia daje mi dużo radości,
a jednocześnie pokazuje mi jak wiele mogę zrobić. Z każdego modułu wyjeżdżam z nowym zapałem
chęciami i motywacją do działania.
Anika

Miałam możliwość zapoznania się z mnóstwem nowych metod przekazu Ewangelii. Zastosowałam je w swojej pracy katechetycznej - sprawdzają się - lepszy przekaz, lepszy odbiór.
Szybsza percepcja treści.
S. Joann

Udział w AL. pokazał mi przede wszystkim że w Kościele Katolickim są ludzie i środowiska, które chcą robić to, co robią, na wysokim poziomie. Nauczyłam się, jak sprawić, by przekaz był efektywny,
jakich środków użyć, aby dotrzeć ze swoim przesłaniem do innych. Otrzymałam wiele wskazówek i pewien zasób wiedzy teoretycznej.
Agnieszka

Dzięki Akademii Liderów poznałam wiele
praktycznych narzędzi w pracy z grupą, zdobyłam większą pewność siebie, odkryłam jak można tworzyć optymalne środowisko dla wspólnoty,
nawiązałam cenne relacje.
Ewelina

Obecnie prowadzone są pojedyncze moduły programu Akademii Liderów

  • Wiarygodny Mówca
  • Nadaj Życiu Kierunek
  • Sztuka Inspirowania

Istnieje możliwość zorganizowania programu Akademii Liderów Nowoczesnej Ewangelizacji w Twojej miejscowości. Informacje znajdują się do pobrania w PDFie

Proszę kliknąć na obrazek, aby pobrać PDF